FC Botoşani şi UTA Arad au anunţat câte şapte plecări de jucători după sezonul din Superliga.
FC Botoşani şi UTA Arad au anunţat câte şapte plecări de jucători după sezonul din Superliga.
UTA a învins-o pe FC Botoşani, scor 2-0, în etapa cu numărul 21 din Superliga. Mabea şi Vuletich au fost marcatorii lui Mircea Rednic, iar UTA a urcat pe locul 10, cu 25 de puncte, în timp ce moldovenii au rămas penultimii, cu 18 puncte.
Echipa UTA Arad a învins, sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia FC Botoşani, într-un meci contând pentru etapa a 25-a din Superligă.